Narty

Narty

 
Czy zanieść do serwisu nowe narty?
 
Te pytania słyszymy bardzo często. Każda para nowych nart powinna być wyczyszczona i posmarowana specjalnymi parafinami. Dobrze też sprawdzić jakość wiązań – zgodność skali z rzeczywistymi siłami sprężyn.
 
Kiedy i jak serwisować sprzęt?
 
Każde narty po kilku dniach na stoku wymagają przeglądu, podostrzenia krawędzi oraz smarowania. Wydłuży to „życie” sprzętu oraz poprawi bezpieczeństwo i przyjemność następnych dni na śniegu.
 
Nowa jakość naszych usług. Od tego sezonu zapraszamy również wielbicieli narciarstwa klasycznego !
 
Dzięki możliwościom i precyzji szwajcarskiej maszyny Montana Chellenge proponujemy zupełnie nowy poziom usług serwisowych. Wyrównanie ślizgu będzie absolutnie idealne. Struktury możemy nacinać na każde warunki śniegowe, spełnimy każdą zachciankę. Od tego sezonu zapraszamy również sympatyków narciarstwa biegowego. Montana Chellenge ma przygotowany osobny program do regeneracji nart biegowych. Całe szlifowanie odbywa się pod kontrolą, ale bez udziału człowieka. To gwarancja precyzji i powtarzalności.
 
Maszyna sterowana jest procesorem, który zaprogramowany został dokładnie według naszych specyfikacji. Możemy się pochwalić unikalnymi rozwiązaniami przygotowanymi w Szwajcarii specjalnie dla naszego serwisu. Kierując się kilkuletnim doświadczeniem wyprodukowaliśmy maszynę zaprojektowaną specjalnie dla naszych potrzeb.
 
 
Czynności serwisowe:
 
- Wyrównywanie ślizgów i nanoszenie odpowiednie struktury ślizgu – to gładki poślizg i dobre prowadzenie nart.
- Wyrównanie i naostrzenie krawędzi pod odpowiednim kątem – to płynność jazdy i trzymanie na twardym śniegu. Ostre i równe krawędzie to bezpieczeństwo i skuteczność. Polerując krawędzie używamy takich samych urządzeń jak elita alpejskiego Pucharu Świata. Nic lepszego nie wymyślono.
- Wygrzewanie nart w specjalnej komorze – nowość w naszej ofercie, nowość w Polsce. Na narty grubo nakładamy smar i wstawiamy do specjalnej komory. Cały proces trwa 24 h. Ślizgi nart maja strukturę jak gąbka, długotrwałe nagrzewanie w niskiej (65 st) temperaturze powoduje wchłonięcie całego smaru, co daje lepszy poślizg, konserwację oraz zabezpieczenie spodów nart. Cały zabieg nie wpływa na charakterystykę sprzętu.
 
 
Gwarancją naszej jakości jest szwajcarska precyzja maszyn Montana.
 
 
 
 
 
 
 
Dodatkowo przynajmniej raz w sezonie warto sprawdzić wiązania na maszynie Jet Bond. To bardzo precyzyjne urządzenie sprawdzi czy rzeczywista jakość sprężyn w naszych wiązaniach pokrywa się z ustawioną na skali wartością.
 
 
 
 


Nasi partnerzy: